Můj pohled na Endor

Mezi další československé herní shardy úžasné hry Ultima Online patří Endor.

Podle oficiálních stránek Endoru zde naleznete přibližně dvakrát větší mapu než na ostatních československých herních shardech. Není zde vyžadováno RP a za určitých podmínek je povoleno PvP rozšířené o možnost účastnit se válek o města apod.

Za podstatnou informaci považuji to, že Endor se snaží být podobný klasickým dungeonům a proto, když zde narazíte na opuštěné ruiny, nemusí to znamenat jen nějaké opuštěné místo. Nejen v ruinách, ale i všude v dungeonech se totiž nachází skrytá tlačítka, a různé úkoly, které musíte splnit, aby jste se dostali dál. Tím je omezeno „probíhání“ dungeonů a hra by tím pádem měla být zábavnější.

RASY:

- ORK – Pokud toužíte hrát za válečníka, měli by jste si vybrat orka, protože ten je zdaleka nejsilnější a nejhouževnatější rasou. Inteligence sice přespříliš nepobrali, avšak mají pověst krutých primitivů, kteří mají nekonečnou odvahu a věrnost svému klanu

- ČLOVĚK – Lidé jsou všestranná rasa, která dokáže proniknout do všech povolání, ale vyniknout dokáže jen v pár z nich. Mezi lidmi najdeme mnoho udatných válečníků, často paladinů, ale také nemalé množství vrahů a zlodějů, nebo kněží, hraničárů a druidů. Naopak zručného čaroděje potkáte jen zřídka. Zato na každém kroku se setkáte s nějakým vysoce kvalitním výrobkem lidského řemeslníka.

- ELF – Z počátku se Elfové věnovali převážně magii a souznění s přírodou, avšak postupem času začali pronikat i do ostatních povolání a začínají výt po lidech druhou neuniverzálnější rasou. V porovnání s lidmi však převažují povolání čarodějů oproti zručným řemeslníkům.

- HALF-ELF – Tím jak elfové začali pronikat do lidských měst, začalo vznikat i unikátní spojení mezi těmito dvěma rasami a začali se objevovat míšenci Lidí a Elfů. Díky kombinaci lidských a elfských genů jsou Half-Elfové velice univerzální rasou.

- DROW – Rasa Drowů je velice pyšná a uzavřená. Vyniká převážně svou inteligencí a vědomostmi. Ve své touze po poznání jsou schopni překročit všechny hranice. Je takřka nemožné potkat Drowa válečníka či řemeslníka, zato pravidelně budete potkávat Drowské mágy či nekromanty, nebo heretiky a kněží.

Na Endoru je možno vybírat ze 14 povolání. Některá lze zvolit rovnou, pro jiná je nutno projít si jejich podpovolání. Detailní strom povolání naleznete zde. Poté, co se objevíte ve světě jste automaticky členem cechu tuláků (wanderer) a pro vstup do jakéhokoliv cechu potřebujete alespoň level 1.

Pro přechod na další level potřebujete tak jako u většiny dalších herních shardů expy, které získáváte zabíjením zvěře, monster a plněním úkolů, či procházením questů. Po dosažení požadovaného počtu expů musíte navštívit mistra svého povolání (classmaster) a u něj zaplatit za výcvik, kterým pokročíte na další level. Vyjímkou je 1. level, na který vás mistr vycvičí zdarma.

Na Endoru se můžete účastnit PvP ligy za kterou získáte, pokud budete úspěšní, platinové mince, za které lze pořídit věci, které za běžné zlaťáky nepořídíte. Členové PvP ligy se také mohou účastnit válek o města. Jednou z věcí, kterou můžete za platinové mince pořídit jsou vlastní domy. Takto pořízené domy mají nižší nájem a můžete si je po domluvě s GM postavit na místě dle vlastního výběru

Dále na Endoru naleznete skládané artefakty, které se skládají z velice vzácných dílů, a ty můžete objevit jen na rituálních místech. Mají vždy jednu magickou vlastnost a jejich cena spočívá v tom, že jsou pevně svázány se svým majitelem a nikdo jicý je tedy nemůže nosit, ani ukrást.

Pro registraci do herního shardu Endor je potřeba zaregistrovat se na jejich fórum a potom, většinou do několika minut, max. hodin, vám automaticky vytvoří i herní účet.

Zaujal Vás tento shard? Pro registraci na herní shard Endor, klikněte na banner Endoru.

Endor

A na závěr můj pohled na Endor. Za doby, kdy jsem aktivně hrával Ultimu Online o Endoru kolovalo hodně zvěstí, ale protože jsem na Endoru nikdy nehrál a tudíž je nemůžu potvrdit, nebudu je tady zmiňovat. Podle informací, které nabízí oficiální stránky shardu zde naleznete hodně zajímavých možností a unikátností. S ohledem na to, že Endor jako jediný československý shard, nabízí možnost hrát i anglicky mluvícím hráčům (pochybuji však že zde nějakého najdete) se dají i akceptovat anglické názvy, které ve hře používají, ale i tak mě odrazují. Zároveň Endor nabízí dlouhodobě nejvíce hrajících hráčů (dual by měl být zakázaný, byť to v pravidlech není obsaženo).

 

Leave a Reply

Nejnovější komentáře
Facebook Like it

Reklama