Džabal Tupkal

No, Auberon je zcela určitě jedinečným prvkem na scéně uo. Nápad je určitě velmi dobře myšlenej, sám jsem hráčem Auberonu několik let. Pod svým herním nickem na téhle stránce nebudu vystupovat, protože tu hodlám být naprosto otevřený – říct to tak, jak to vidím, a kdoví, komu by se to mohlo znelíbit. :-D

- Začneme asi výhodami, máte tu opravdu velmi mnoho možností. Kromě zmíněného minima, co autor článku uvedl, tu kromě evo petů jsou rovněž evo zbraně, jsou lvl věci, zbraně, které se dají vylepší pomocí speciálního svitku.  Je tu povoleno mnoho věcí. Spousta dungů je velmi dobře propracovaných a zajímavých na projití. Většina GM je velmi vstřícná a vychází hráčům vstříc tak často, jak jen to jde. Nejsou uzavření žádným návrhům, spousta věcí navrhnutých hráči se už realizovala. Nemůžete přijít o equip kvůli PK. Jsou tu zavedeny tituly za určité věci, je tu stále zajímavý hlavní quest už od začátku serveru atd., atd. Těch možností, co tu udělat je opravdu hodně. A málem bych zapomněl na rychlý růst skillů, popř. skill bally.

-Dále, co se týče nevýhod serveru – kolikrát bych řekl až groteskností. U jistého GM je podezření, že supportuje hráče, společně s ostatními GM je zrušeno, pak se hledá GM a přesně to GM je znova „povoláno“, mám-li to říct takhle. Přijde mi to přinejmenším jako výsměch, ale dejme tomu, moje hraní není nutně závislé na zmíněném GM. Pak taková věc, co na mě působí trochu kýčovitě, je směsice anglicko-českých názvů v dungu. Dám příklad (neexistující) na začátku dungu je potvora jménem Honza the killer a kus za ním je potvora jménem Honza, mrtvý rytíř. Prostě to na mě působí zvláštně.

Každopádně na kvalitu shardu jako takového to nemá až tak katastrofální dopad.
Add: Ještě jedna specialita – máme tu speciální ability u monster.

Dovolil jsem si text jen kosmeticky poupravit oproti původně zaslanému Džabalem. Vyvolal ve mě spoustu otázek, které by možná napadly nového hráče, který nemá s hrou na Auberonu žádné zkušenosti.

1) evo peti a evo zbraně se dají vylepšovat pomocí speciálních svitků – jak tyto svitky získám? z dunku? náhodně padnou z monster?

2) nemůžete přijít o equip kvůli PK – znamená to že při PvP mimo povolenou zónu se nedá lootit? nebo se nedá lootit ani v PvP zóně? Nebo jak to je vůbec s PvP?

3) jsou tu tituly za určité věci – uveď prosím například za jaké. Dávají tituly nějakou výhodu? Bonus do hraní? postavení v komunitě (například jako třeba starosta nastavuje stráže, nastavuje daně, apod.?)

4) v čem spočívá rychlý růst skillů a co to jsou skill bally? Znamená snad rychlý růst skillů to že po poměrně krátké době bude mít hráč maximální dovednosti?

5) speciální ability u monster? dej zas prosím nějaké například.

A dále uvádím Džabalovu odpověď:

1) Na tohle neodpovím, jelikož odpověď byla zdlouhavá, odkážu Vás proto na auberonské kompendium.

Pokud tomu dobře rozumím, jedná se o speciální výbavu, která svým používáním získává zkušenosti a za každý lvl. 5 „spending points“, které pak můžete použít pro vylepšení. Dále ve světa padají náhodně svitky „spending point scroll“ (nebo je můžete vytvořit pomocí skillu inskripce), které přidávají předmětu další 1 „spending point“. Po dosažení určitého levelu zbraně je pro další vylepšování nutno použít tzv. „exceptional level weapon scroll“, který se dá koupit pouze v cechu obchodníků.

2) PvP je povoleno v jednom městě. Lootovat se nesmí nikde, pokud nejste s tím hráčem v guildě. Čili přijít o výbavu vinou hráče – lootnotím – nelze.

3) Tituly slouží pouze jako zpestření hry. Nemají žádný přínos, pouze za získání získáte třeba stříbro, za některé i nějaky speciální předmět, opět odkážu na Kompendium.

Seznam titulů, za co je můžete získat a případně jakou odměnu společně s titulem získáte, naleznete ZDE.

4) Skilly mají rychlý gain. Takže asi by se dalo říct, že v relativně krátké době, je postava skillově plně vybavená.

5) Tyhle ability hodí monstum jednou za čas, jsou to speciální věci
např. Decimate - ubírání 30% hp po určitou dobu, Banish - snižuje hp na 1%, Waller - monstrum kolem sebe udělá několik zdí, Pool of poison - monstrum vyplivne několik polí kyseliny (a mnoho dalších abilit).

 

Leave a Reply

Nejnovější komentáře
Facebook Like it

Reklama